Γυμνάσιο Κοκκινοχωρίων
Τηλέφωνο: 23821840
Τηλεομοιότυπο: 23827873
Μενού

1.  Από τις 24 μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2022, το Γυμνάσιο Κοκκινοχωρίων «Πάνου Ιωάννου», στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, υποδέχθηκε οκτώ μαθητές και δύο καθηγητές από τη Γερμανία .

Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους στην Κύπρο έγιναν από κοινού πολλές περιβαλλοντικές, αλλά και άλλες δράσεις με σκοπό την ανάδειξη των δεξιοτήτων και τη συνεργασία μεταξύ των μαθητών και την ευαισθητοποίησή τους σε θέματα περιβαλλοντικά.

Κάνετε κλικ εδώ για να δείτε τις δραστηριότητες που έγιναν εντός και εκτός σχολείου

Φωτογραφικό Υλικό

2. Από τις 16 μέχρι 22 Οκτωβρίου 2022, ομάδα 16 μαθητών/τριων και 4 καθηγητών επισκέφτηκε την Κροατία και συγκεκριμένα την πόλη Cakovec, μια μικρή αλλά με πολλή ιστορία και παράδοση πόλη.  Η υποδοχή των Κροατών εταίρων ήταν θερμή και εγκάρδια.  Η κυπριακή αποστολή ενημερώθηκε για το εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας.

Φωτογραφικό Υλικό

Δημοσίευμα του Famagusta news σχετικά με την συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα ERASMUS+

Παρουσίαση σχετικά με την επίσκεψη του σχολείου μας στην Κροατία

3. Η Β.Δ. κ. Γλυκερία Βασιλείου συμμετείχε σε σεμινάριο στο Στρασβούργο. για περισσότερες πληροφορίες πατήστε τον σύνδεσμο.

4. Η κ. Θεοδώρα Ραμπιά υμμετείχε σε σεμινάριο στο Δουβλίνο. για περισσότερες πληροφορίες πατήστε τον σύνδεσμο.

5. Οι καθηγήτριες κ. Ευγενία Σολομωνίδου, κ. Ελένη Παναγίδου και κ.Μαρία Στυλιανού, συμμετείχαν στα πλαίσια του προγράμματος ERASMUS+ στην Δανία. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε τον σύνδεσμο.

6. Ο καθηγητής κ. Θεοφάνης Πετρούδης, συμμετείχε στα πλαίσια του προγράμματος ERASMUS+ στην Φλωρεντία. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε τον σύνδεσμο.